Nový server

Kotel
Administrátor

Nový server

Postby Kotel » Thu 12. Apr 2018 21:49:13

Prakticky jde o to, aby byl server čistě gw, co nejvíce vyrovnaný, vhodný i pro zahraniční hráče.

Server již jede pod novým portem, zatím se testuje a přidávají se věci z toho starého.

Základ:

žádné pvm, jen gw postavy

hrady:
žádný invest
na začátku vždy hrad prázdný, všechny barikády stojí
body za dobytí, čas bránění, hrad na konci gw

za body budou kostýmy, bonus věci zřejmě ne, nic co by ovlivnilo hru

zbytek oficiální

spekulace na omezení vstupu po smrti pro bránící gildu - vzhledem k tomu, že postava má vše během 2 sekund, bych dal omezení třeba 10 sekund, protože normálně jste museli házet warp atd...

nastavení skillů:

oficiální

mind breaker bych ze začátku vypl

návrh na delay za skilly, poty:
na x serverech se omezuje počet skillů např. na max 4 za sekundu a počet potů třeba na 7 za sekundu
důvod je, že ručně by tohle minutu v kuse nikdo neuklikal a hráči s horším spojením na server si neškrtají, proto bych uvažoval cca o 20% zpomalení hry
to by částečně kompenzovalo horší připojení u zahraničních hráčů
může se řešit později

poty řeší serverový autopot a skilly by vyřešil nějaký buffer, který by ukládal třeba poslední použitý skill, který ale server zamítl z důvodu, že ho hráč odeslal dřív, než minimální delay
to by pomohlo i hráčům, co klikají moc brzy, buffer by se dal nastavovat na různý počet, třeba jen 2 skilly apod, to by možná řešilo dost věcí
mám dojem, že podobný buffer byl na czechro, tam jste naklikali 50 skillů dopředu a pak jste se jen dívali :D

několikrát tu byla spekulace na bufnutí některých class, ale asi to nemá význam, možná buff třeba supernovice by byl zajímavý nebo gunslingera, u wska to smysl nemá, nepomůže mu nic

klient 2018 obsahuje:
anticheat
simplerohook
opensetup - plno možností nastavení grafiky a dalších věcí
patcher - vhodné pouštět před spuštěním hry, v případě starší verze vás to ale upozorní i ve hře

brzy ke stažení, až se vše otestuje

anticheat:
- je ve spojení se simplerohookem, bez něj nezapnete hru - krátce launcher pro ragnarok
- kontroluje zásadní soubory jako sprity postav a efekty hidu, stopy stalka - pokud někoho napadne něco dalšího, přidá se to, zbytek není významný, takže můžete mít vlastní grf s efekty
- kontroluje se exe, dll
- kontroluje další věci
- v případě nepovolené úpravy vás server kickne

autopot - ovládání přes menu launcheru, jinak je to ten serverový autopot

simplerohook obsahuje:
klasické m2e - jako rcx, nastavení přes config.ini

cast range - zobrazí kruh kolem vás, lze nastavit

chat scope - zobrazí dosah chatu = stun/freez písniček

zvýraznění políčka pod kurzorem - vidíte přesně, na jaké místo klikáte, barva lze nastavit klikem na název

je tam více funkcí, ale zatím se mi podařilo zprovoznit jen ty důležité, mohu případně přidat další

Diego

Re: Nový server

Postby Diego » Sat 14. Apr 2018 14:51:24

Paráda Kotel, koukám žes udělal kus práce, teď dodělat npc, eqvipy a můžeme hrát (rutina). Moje veškeré připomínky jsem ti již sdělil.
Sice to chtělo již dříve mít hotové, ale jelikož chceme mít profi server, který tady na takové úrovni ještě nebyl tak hold některé věci se nedaly urychlit. Například už to nějak bylo hotové, akorát cca dva týdny zpátky vyšel další nejaktuálnější client 2018 ap. proto byly různá zdržení spojené s tím.

Další zpráva co se mi dostala, že CzechRO nějak už padlo, tak vhodná doba přetáhnout nějaké hráče na GW, kdyby byl zájem.
Takže pokud má někdo ještě nějaké návrhy nebo dotazy, zeptejte se, napište. Až se bude finišovat tak stačí dát povel a začnu nahánět hráče :)
Jinak zatím za mně dobrý ;) jen tak dál.

Kotel
Administrátor

Re: Nový server

Postby Kotel » Sat 28. Apr 2018 18:31:29

budu si sem psát další úpravy, co mě napadly:

hráč ze stejné gildy nemusí potvrdit invite do party
ligový systém

Return to “Návrhy”